این شرکت به عنوان يک شرکت توليدي بازرگاني و تجاري، با بهره گيري از کادر مجرب و متخصص در زمينه هاي فني، مديريتي و اقتصادي، استفاده از نیروهای توانمند در امور توليد و تحقيقات و با هدف اشتغال، کمک به توسعه پايدار، بهبود و افزايش کيفيت و بهره وري در سطح کشور با راه اندازي ماشين آلات پيشرفته توليد و سالن­های جدید، از جمله اجرای سیستم مکانیزه خردایش باتری که جزء تکنولوژیهای روز دنیا می باشد، علاوه بر افزايش ظرفيت توليد از 15،000 تن به 40،000 تن، کيفيت محصولات خود را در سطح استانداردهاي بين المللي رسانده است، همچنین با ساخت، نصب و راه اندازی تجهیزات جدید موجب اشتغال زایی حدود 20 نفر بصورت مستقیم و 200 نفر بصورت غیرمستقیم شده که افزایش راندمان تولید و بازیافت این شرکت را به همراه داشته است. در نتیجه اجرای طرح توسعه این شرکت، فضای این شرکت به حدود 14 هزار متر مربع رسیده که حدود 4 هزار مترمربع آن شامل سالن­های تولید، مجتمع اداری و انبارها می باشد.
مبنای روش های نوین، جداسازی اجزا سازنده باتری از یکدیگر می باشد، لذا بدین منظور ابتدا باتری های فرسوده در واحد خردایش(Breaker & Crushing Unit) 
  شکسته شده و هنگام عبور از سرند لرزان خمیر و الکترولیت از سایر اجزای جامد(PP, Mix Plastic, Metallic Lead) جداسازی می شود. خمیر و الکترولیت به تانک زیر سرند وارد شده و در اثر گذشت زمان و اضافه کردن مواد فلوکولانت جداسازی خمیر و الکترولیت انجام می شود. اجزای جامد وارد مراحله جداسازی شده و بر اساس وزن مخصوص، هریک از اجزا در جداسازهای هیدرودینامیکی تفکیک شده و فرآیندهای جانبی روی اجزا انجام می شود.
خمیر جدا شده از الکترولیت، غنی از ترکیبات سرب (عمدتا شامل PbOx , PbSO4 ) می باشد، در بازیافت سنتی خمیر جدا شده به عنوان خوراک اصلی کوره حرارتی  جهت استحصال است.
قطعات سربی شامل Poles, Grids, Straps به عنوان Metallic Partsمی باشند و منبع اصلی استحصال سرب بوده و بطور مستقیم در کوره حرارتی جهت استحصال سرب بکار می رود.
اجزای پلاستیکی با عبور از جداسازهای هیدرودینامیکی جداسازی شده و پس از طی چندین سیکل شستشو با آب گرم حاصل از فرآیند کریستال سازی جهت رفع آلودگی ها، در فرآیند تولید گرانول پلی پروپیلن استفاده می شود.