شرکت کیمیاگران نقش جهان (سهامی خاص)، در سال 1385 با هدف بازیافت و تصفیه سرب از باتری های فرسوده (قراضه) در محل شهرک صنعتی رازی واقع در استان اصفهان تأسیس و پس از تکمیل مراحل ساخت و ساز ، طراحی و نصب دستگاه های مرتبط با صنعت بازیافت باتری در سال 1393 موفق به اخذ پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان، در زمینه تولید انواع شمش سرب شامل: شمش سرب خالص با خلوص 99.98% به بالا، شمش سرب آلیاژی، شمش سرب آنتیموانی و ...  گردید. این شرکت در طی سال های 1394 و 1395 با اتکا به نیروهای متخصص و برنامه ریزی های مدون، میزان تولید خود را به 15،000 تن سرب در سال رساند؛ لیکن با توجه به افزایش تولیدات صنایع خودروسازی داخلی و به تبع آن بالارفتن تقاضای سرب در بازار داخلی به منظور تأمین نیاز باتری صنایع باتری سازی داخلی و بازار یدک خودرو ، از سال 1395 با افزایش مساحت کارخانه به 14000 متر مربع، اقدام به اجرای پروژه خردایش مکانیزه باتری و احداث واحد تصفیه سرب جدید با ظرفیت تولید 40،000 تن سرب نمود که در ابتدای سال 1397 به بهره برداری رسید.
در حال حاضر این مجموعه دارای سالن مجهز به دستگاه خردایش مکانیزه باتری، سالن مجزای کوره های صنعتی دوار، سالن تصفیه و ریخته گری اتوماتیک انواع سرب، آزمایشگاه کوانتومتری مجهز به دستگاه اسپکترومتر (محصول کشور آلمان) و همچنین سیستم فیلتراسیون پیشرفته می باشد. این واحد تولیدی جزء مراکز صنعتی پیشتاز در امر استقرار مدیریت تضمین کیفیت بوده و همچنین در آن مسائل زیست محیطی به دقت مورد توجه قرارگرفته است. در همین راستا با دستیابی به سیستم استقرار مدیریت، موفق به کسب استاندارد ايزو 9001 مدیریت کیفیت و مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه­ای ایزو 18001 و سیستم مدیریت زیست محیطی ایزو 14001 گردیده است.
شرکت کیمیاگران نقش جهان با دارا بودن بیش از 12 سال تجربه در صنعت باتری و سرب و با تکیه بر دانش فنی و تخصص نیروهای فعال، محصولات خود شامل انواع آلياژهاي سرب و سرب خالص را که دارای بالاترین کیفیت و استانداردهای روز دنیا می باشد با رعایت مسائل زیست محیطی توليد و عمده آن را جهت استفاده در صنایع باتری سازی داخلی به فروش می رساند.  این شرکت همچنین علاوه بر تأمین بخش مهمی از نیاز بازار داخلی، از سال 2014 به منظور تأمین مواد اولیه مورد نیاز باتری سازان اصلی جهان، صادرات خود به کشورهای مختلف از جمله کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، هندوستان و ... را آغاز نموده و هم اکنون در حال عرضه انواع شمش سرب تولیدی با برند Top Metal  به بازارهای مختلف می باشد.
محصول سرب تولید شده در صنايع مختلف از جمله تولید باتری های خودرو و صنعتی، پزشکی، هسته ای، مخابرات، راه آهن، نیروگاه، تولید پی وی سی، ساختمان و ... استفاده می شود. از جمله محصولات جانبی آن نیز، گرانول پلی پروپیلن می باشد که در صنایع مختلف از آن استفاده می شود.